Skip to main content
32
58

Dni Otwarte w Roździeniu

Wersja do wydruku

Dni Otwarte w Roździeniu


9 kwietnia w Roździeniu miały miejsce Dni Otwarte dla uczniów sosnowieckich podstawówek i gimnazjów. Prawie setka gości przewinęła się dzisiaj przez mury naszej placówki. Wyjątkowo nie zaczęliśmy od przywitania odwiedzających w auli…ale od razu porwaliśmy ich do zwiedzania naszej szkoły. I był to jak najbardziej trafiony pomysł. Nasi goście, pod opieką naszych uczniów odwiedzali pracownie, spotykali się z Dyrekcją i nauczycielami. Niesamowicie miłe były spotkania naszych nauczycieli ze swoimi dawnymi uczniami, którzy przyprowadzili na Dni Otwarte…swoje dzieci, które od września będą również uczniami naszego gimnazjum. Bo właśnie taką szkołą jest Roździeń. Nasi goście brali udział w zajęciach, które przygotowali nasi pedagodzy. W kawiarence mogli skosztować specjałów, które przygotowali nasi uczniowie. Wielką popularnością cieszyły się zajęcia w sali informatycznej, w której pod opieką Pań mgr Katarzyny Jakubczyk, mgr Marzanny Grzeszczuk, uczniowie zorganizowali Awanturę o …. klasę… Przez cały dzień w sali 206 było pełno gości…(Licytację prowadził Kacper Waksmański z klasy 2ag.)

Równie interesująco było w innych klasach. Zajęcia z języka polskiego, angielskiego, włoskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, matematyki, biologii, wychowania fizycznego, pokazy chemiczne, fizyka…i wiele innych bardzo przypadły do gustu zwiedzającym. Była tez specjalna niespodzianka. W sali trzech stref można było spotkać się wiecemistrzem świata juniorów w pchnięciu kulą, uczniem klasy 2b liceum Szymonem Mazurem. Szymon prezentował swoje medale, puchary i rozmawiał ze zwiedzającymi odpowiadając na pytania dotyczące początków swojej przygody ze sportem.

Aż w końcu nadeszła godzina 11.00…i spotkanie w auli szkolnej. Tradycyjnie spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor mgr Zbigniew Cecot. Następnie gości przywitała przewodnicząca szkolnego samorządu, uczennica klasy 1a liceum Nadia Rzętała. Zwiedzający mogli zapoznać się z prezentacją szkoły, którą przygotowała Pani mgr Katarzyna Jakubczyk. Prezentacja przybliżyła historię naszej placówki a także proponowane kierunki kształcenia. Kolejnym punktem programu był występ Kabaretu UMOWNY, który swoimi skeczami, piosenkami oraz parodią telewizyjnego turnieju rozśmieszał naszych gości. Kulminacyjnym punktem był konkurs wiedzy o Roździeniu. Zaproszeni gości musieli wykazać się niezłym refleksem, aby w ciągu 10 minut przypomnieć sobie różne fakty dotyczące naszej szkoły – np., jakiego przedmiotu uczy Pan Dyrektor, jak nazywa się ulubione miejsce uczniów naszej szkole itp. Dla najbardziej spostrzegawczych czekały nagrody, którymi były bilety do kina Helios. Konkurs wygrali Ewa Morga, Natalia Tkaczewska oraz Damian Pędziwiatr. Nie zapomnieliśmy o rodzicach, którzy odwiedzili naszą szkołę wraz ze swoimi pociechami. Dla nich również przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodami były wejściówki do kina Helios. Spotkanie w auli szkolnej jak i konkursy prowadzili nasi kabareciarze, czyli Nadia Rzętała, Kamil Konopka, Michał Kuchta oraz opiekun naszego kabaretu Pan mgr Szczepan Dyrka. Rodzice i ich pociechy byli pod wielkim wrażeniem przygotowanych niespodzianek. Po zakończonej imprezie w auli szkolnej gości udali się na dalsze zwiedzanie. Dni otwarte, które miały trwać do 14.00 skończyły się długo po wyznaczonym czasie, gdyż nasi goście ani myśleli opuszczać mury naszego Roździenia.

Dni Otwarte w Roździeniu uważamy za bardzo udane. Przez dwa dni, w środę i sobotę, przez naszą szkołę przewinęło się ponad 260 gości…
Ale…nie udałoby się nic gdyby nie zaangażowanie uczniów Roździeńskiego, nauczycieli a nade wszystko praca Pani Ewy Brachaniec, która była główną organizatorką Dni Otwartych.
Zobacz zdjęcia

Tekst:mgr Szczepan Dyrka

Content
Content