Skip to main content
32
58

Denglisch day czyli dzień angielsko -niemiecki w Roździeniu!

Wersja do wydruku

Denglisch day czyli dzień
angielsko -niemiecki
w Roździeniu!

6 kwietnia w naszej szkole gościliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz ich opiekunów z okazji ” Denglisch day”, który został zorganizowany podczas Dni Otwartych naszej szkoły.

Zaproszeni goście mieli okazję pogłębić umiejętności językowe oraz poszerzyć wiedzę na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych uczestnicząc w wielu ciekawych projektach przygotowanych przez naszych uczniów. Goście obejrzeli bajkę w języku angielskim pt. „Cinderella” w wykonaniu uczniów klasy IIIa gim, niemiecką bajkę pt. „ Schneewitchen...”- w wersji współczesnej przedstawionej przez uczniów klasy Ia i Ib LO, posłuchali piosenek w j.angielskim i j.niemieckim oraz obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Ochotnicy spośród zaproszonych gości wzięli udział w quizie wiedzy o krajach anglo-i niemieckojęzycznych, a ponieważ udzielali wzorowych odpowiedzi, uzyskali nagrody książkowe.

Mamy nadzieję, że impreza przyczyniła się zgłębienia umiejętności językowych i wiedzy realioznawczej, ale przede wszystkim była okazją do wspaniałej zabawy!

Prowadzącymi wydarzenie byli: Adrianna Turek i Grzegorz Guzera, a całość koordynowały: nauczycielki języka angielskiego mgr Agnieszka Kryczek, oraz mgr Magdalena Nowak, nauczycielka języka niemieckiego.

Content
Content