Skip to main content
32
58

Licealiści na Targach Pracy

Wersja do wydruku

Licealiści na Targach Pracy
Dzisiaj 21 kwietnia 2016 r. w Parku Naukowo – Technologicznym w Sosnowcu odbyły się Targi Pracy połączone z ciekawymi wykładami. Tematyką wykładów był rynek pracy i rekrutacja. Inną propozycją targów były warsztaty takie jak: autoprezentacja, wymagania pracodawców dotyczące przyszłych pracowników, prowadzone przez przedstawicieli uczelni.

Uczniowie klasy IB liceum zainteresowani wolontariatem, pracą tymczasową czy kierunkami studiów, rozmawiali z przedstawicielami instytucji, które na co dzień zajmują się ofertami pracy, przedsiębiorcami i reprezentantami szkół wyższych takich jak: Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu czy Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie.

Przedsiębiorców reprezentowały takie firmy jak: A.P.T Fenix Poland , Jerónimo Martins, Biedronka, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Punkt Pośrednictwa Pracy OHP Dąbrowy Górniczej, Jaworzna i Katowic oraz instytucje pomagające wejść młodym ludziom na rynek zawodowy: Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu, Młodzieżowe Biuro Pracy w Katowicach czy Stowarzyszenia oferujące wsparcie w III sektorze między innymi: Stowarzyszenie Aktywne Kobiety w Sosnowcu czy Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Katowicach.

Udział uczniów w Targach Pracy poszerzył ich wiedzę na temat realiów rynku pracy
i wymagań jakie stawia przed nimi współczesny świat zawodowy.

Test: mgr Ewa Brachaniec

Content
Content