Skip to main content
32
58

Piękna wycieczka do Lubawki IA i IB LO

Wersja do wydruku

Piękna wycieczka do Lubawki IA i IB LO


W dniach 15-17 czerwca klasy IA i IB LO udały się na 3 dniową wycieczkę do Lubawki. Pierwszy dzień spędziliśmy we wrocławskim ZOO. Zwiedzaliśmy m. in. Afrykarium - obiekt posiada 3 kondygnacje, można w nim było zobaczyć około 100 gatunków zwierząt, około 60 gatunków ryb z rafą koralową. Pływają tam jedyne w Polsce ssaki Manaty. Przechodząc przez tunel ze szkła akrylowego można oglądać świat wód oceanicznych i obserwować w nim pływające rekiny, płaszczki, ośmiornice, żółwie i meduzy.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy skalne miasteczko znajdujące się w Czechach, a dokładniej w części masywu gór stołowych. Są to unikalne bloki piaskowca powstałe w wyniku nierównej odporności skał na wietrzenie (woda, mróz, wiatr). Jednolita płyta piaskowca została podzielona licznymi kanionami, dolinami i szczelinami na szereg fragmentów. Całość porośnięta jest lasem z licznymi gatunkami podgórskiej fauny i flory. Na terenie skał znajdują się dwa górskie jeziorka przez które przepływa rzeka Metuje tworząc dwa wodospady. Wiele skał posiada nazwę np. głowa cukru, kochankowie (starosta i starościna).

Trzeci dzień wycieczki spędziliśmy w Kamiennej Górze- zaginione laboratorium Hitlera (projekt Arado). Projekt obejmuje ekspozycje militarną (ścieżka edukacyjna) oraz zwiedzanie nazistowskich podziemi. Zwiedzanie podziemi odbywało się w nietypowej konwencji jako szpiedzy wywiadu. Ostatnim elementem wycieczki było zwiedzanie Rudawskiego Parku Krajobrazowego - kolorowe jeziorka. Szliśmy trasą edukacyjną wzdłuż zielonego szlaku. Na uwagę zasługują jeziorka żółte, purpurowe i błękitne. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili z niej zadowoleni.
Zobacz zdjęcia
Opiekunowie:
mgr Dominika Śmidowicz
mgr Katarzyna Czajęcka
ks. mgr Grzegorz Gąkiewicz

Content
Content