Skip to main content
32
58

DNI JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

Wersja do wydruku

DNI JĘZYKÓW EUROPEJSKICH
Dnia 20 marca w Roździeniu odbył się Dzień Języków Europejskich, w którego organizację i przebieg zaangażowali się nauczyciele języków hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego i niemieckiego.

Wszyscy nasi uczniowie mieli okazję okazję obejrzeć przedstawienia w j. niemieckim"Schneewitchen"-Królewna Śnieżka w wersji współczesnej, przygotowanej przez klasę Ia LO i I b LO oraz przedstawienie włosko-hiszpańskie pod tytułem " Cappuccetto Rosso" Czerwony Kapturek wystawione prze uczniów klas III gimnazjum.

Występy sceniczne wzbogacił pokaz tańców latynoamerykańskich: rumby i samby w wykonaniu tancerzy- Konrada Smaronia z klasy II ag oraz jego partnerki Elizy Kemony.
Hitem muzycznym okazała się piosenka "Sofía" Álvaro Soler zaśpiewana przez uczniów z klas II ag i II bg.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentacje dotyczące ciekawostek Paryża, Niemiec i Rosji, które przygotowane i zaprezentowane zostały przez uczniów klas III cg, III ag oraz I LO.
Dużą atrakcją okazał się być występ uczniów w szkolnej wersji znanej gry pt " Milionerzy" zawierającej pytania z zakresu wiedzy o Francji, bardzo profesjonalnie przygotowanej przez ucznia klasy III ag Kacpra Waksmańskiego.

Oprócz scenicznych występów można było również podziwiać stoiska poszczególnych języków, pełne gadżetów i informacji o krajach i ich atrakcjach, jak również nie brakowało kulinarnych pyszności, takich jak: francuskie croissanty, włoska bazylia, mozzarella i pomidory oraz niemieckie słodkości-czekolady i żelki Haribo.

17 marca, w ramach aktywności związanych z Dniami Języków Obcych, kl. II ag wysłuchała prezentacji o miejscach w Wielkiej Brytanii, które zostały wykorzystane przy kręceniu serii filmów o Harrym Potterze. Emilia i Oliwia, autorki makiety, na której można było zobaczyć "w realu" wyżej wymienione obiekty, spisały się znakomicie udowadniając, że odpowiednia motywacja do nauki języków obcych to absolutna podstawa :)! Gratulujemy precyzji wykonania i doskonałej znajomości języka angielskiego! Prace możecie zobaczyć w sali 208.

W ramach Dni Języków Obcych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z irlandzkim felietonistą, pisarzem i komikiem – Panem Peadarem de Burca. Spotkanie odbyło się 17 marca 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu, Filia nr 15. Pisarz opowiadał o swoim życiu, początkach literackiej kariery w Polsce i prezentował własne opinie na szereg tematów. Uczestnicy mieli okazję poznać irlandzkie zwyczaje oraz kulturę wsłuchując się w piękną angielszczyznę. Pomimo, że spotkanie trwało ponad dwie godziny, czas upłynął bardzo szybko w niezwykle miłej atmosferze.

Dzień Języków Europejskich okazał się być świetną okazją dla naszych uczniów, aby mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami językowymi, jak również mogli w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę na temat poszczególnych krajów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom i osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg imprezy.

Zobacz zdjęcia
Organizatorzy:
mgr Ilona Płonka
mgr Agnieszka Skałka
mgr Joanna Fochtman
mgr Magdalena Nowak
mgr Łukasz Woźniczko
mgr Maria Stecka
mgr Monika Szar

Content
Content