Skip to main content
32
58

ROŹDZIEŃ CZYTA „PRZEDWIOŚNIE” VIII edycja turnieju

Wersja do wydruku

ROŹDZIEŃ CZYTA „PRZEDWIOŚNIE”
VIII edycja turniejuKolejna, ósma edycja czytelniczego turnieju pod hasłem ROŹDZIEŃ CZYTA już za nami. Dnia 28 marca 2017r. - jak zwykle - o godzinie 10.00 rozpoczął się w naszej szkole konkursu pięknego czytania dla uczniów klas trzecich sosnowieckich gimnazjów. Tym razem czytane było jedno z ważniejszych dzieł Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. W turnieju brali udział uczniowie z pięciu sosnowieckich gimnazjów (7, 9, 11, 16, 18). Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wielkim zaangażowaniem, doskonałym zrozumieniem tekstu, wspaniałą interpretacją czytanych fragmentów oraz nienaganną dykcją. Jury obradowało pod przewodnictwem Pani Natalii Kucypery aktorki Teatru Okidoki, a w jego skład wchodziły nauczycielki języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 - Jolanta Jelonek (pomysłodawczyni turnieju) i Dorota Lichwała.
I miejsce zajęli Marta Kołodziejczyk i Mikołaj Haberling z Gimnazjum nr 16.
II miejsce ex aequo zajęli Agata Ciupek i Olaf Kiernicki oraz Patryk Hajniak
z Gimnazjum nr 11 (Roździeń).
III miejsce zajęli Tymoteusz Masarczyk i Dominik Rendchen z Gimnazjum nr 9.

Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju ROŹDZIEŃ CZYTA otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci wartościowe nagrody książkowe, a nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu podziękowania.

Tak jak zwykle w konkursie brali również udział nauczyciele z Roździenia, dla których występ przed dość specyficzną publicznością, jaką są uczniowie, stanowi nie lada wyzwanie. Fragmenty „Przedwiośnia” czytali: Jolanta Jelonek ( nauczyciel języka polskiego), Szczepan Dyrka ( nauczyciel historii), Ewa Brachaniec (doradca zawodowy) i Katarzyna Oleksy (nauczyciel matematyki). Wszyscy nauczyciele czytali fragmenty „Przedwiośnia” żywo i z pasją.

Po części turniejowej uczniowie Roździenia przygotowali dla gości krótki koncert oraz występy kabaretowe. Pięknie zaprezentowały się uczennice z klasy Ia gimnazjum - Aleksandra Galas grająca na skrzypcach i śpiewająca w duecie z Emilią Krawczyk oraz Natalia Haraf grająca na gitarze. Po nich śpiewała Wiktoria Rubik, której na gitarze elektrycznej akompaniował Oskar Łucki (obydwoje z kl. IIa liceum). Na zakończenie wystąpili uczniowie wchodzący w skład kabaretu Umowny - Nadia Rzętała z kl. II a liceum, Kamil Konopka i Michał Kuchta z kl. III b liceum oraz ich Mistrz, czyli Pan Profesor Szczepan Dyrka. Kabaret oczywiście spisał się na medal i rozśmieszył publiczność do łez.
Kolejna edycja konkursu pięknego czytania już jesienią.


Serdeczne podziękowania składam wszystkim uczniom, którzy pomagali mi w zorganizowaniu konkursu, a specjalne podziękowania :
Dominice Adamkowskiej kl. Ia LO - za piękną scenografię,
Justynie Dziubie i Kamilowi Konopce kl. IIIb LO - za profesjonalną konferansjerkę,
Tomaszowi Płatkowi kl. IIa LO - za świetne zdjęcia,
Mateuszowi Klimaszewskiemu, Michałowi Ryngierowi kl. Ia LO - za ciekawy film,
Karolowi Szopie kl. IIIa LO -za bardzo dobre nagłośnienie.
Zobacz zdjęcia

Jolanta Jelonek

Content
Content