Skip to main content
32
58

Dzień Maturzysty

Wersja do wydruku

Dzień Maturzysty
27 marca klasy maturalne po raz pierwszy w historii Roździenia wzięły udział w Dniu Maturzysty. Uczniowie przebrali się w przykuwające uwagę kreację książęce oraz w stroje czarnych kotów. Przed wejściem do szkoły każdy uczeń został poczęstowany przepysznymi cukierkami. Na pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs karaoke. Maturzyści wraz z ochotnikami śpiewali polskie, jak i zagraniczne utwory. Wszyscy świetnie się bawili. Ponadto, niektórzy odkrywali nawet swoje nowe talenty. Następnie na trzeciej godzinie lekcyjnej maturzyści prezentowali swoją klasę przed klasami gimnazjalnymi.

W tym celu została przygotowana prezentacja multimedialna, w której każdy z trzecioklasistów został dokładnie przedstawiony w zabawny i oryginalny sposób. Kreatywność nie miała granic. Na szóstej godzinie lekcyjnej odbył się quizwiedzy z udziałem uczniów z IIIA oraz IIIB. Z każdej klasy zostały wytypowane cztery osoby. Quiz był wzorowany na popularnym programie telewizyjnym pt. "Familiada". Pytania dotyczyły przedmiotów szkolnych, takich jak: matematyka, historia czy język polski. Przeciwnicy dzielnie rywalizowali ze sobą, a ich wiedza była naprawdę zadziwiająca. Ostatecznie pomimo zaciętej walki i małej różnicy zdobytych punktów wygrała klasa IIIA. Zwycięzcy w nagrodę musieli zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę. Pomysłodawcą quizu była Pani mgr Ewa Brachaniec, a organizacją zajęli się uczniowie klas licealnych Diana Żal i Kamil Pereszlucha z IIA oraz Klara Obarewicz z IIB.

Była to miła niespodzianka dla maturzystów.

W trzecich klasach gimnazjum na niektórych przedmiotach takich jak: język hiszpański, biologia, matematyka, język angielski, geografia, uczniowie klas maturalnych przeprowadzili przygotowane przez siebie prezentacje.

Podsumowując, Dzień Maturzysty zostanie na długo w naszej pamięci. Był to jeden z piękniejszych dni w życiu szkoły.

Szczególne podziękowania dla pomysłodawczyń imprezy: Pani mgr Agnieszki Kryczek i mgr Magdaleny Nowak, dla uczniów Karola Szopy z klasy IIIA za udźwiękowienie imprezy oraz Gabrysi Kozub z klasy IIIB za zdjęcia.

Zobacz zdjęcia
Tekst: Agata Jaworska i Natalia Nowaczyk z kl. IIIA LO


Content
Content