Skip to main content
32
58

Wieczór Teatralny z Roździeniem

Wersja do wydruku

Wieczór Teatralny z Roździeniem

28 kwietnia na deskach Energetycznego Centrum Kultury miał premierę kolejny Wieczór Teatralny z Roździeniem. Była to odsłona druga wiosennych spotkań z naszymi aktorami.
Na scenie zaprezentowali się zarówno gimnazjaliści jak i licealiści...

Jako pierwszy wystąpił Teatr 11, który z nieocenioną pomocą Teatru Omnis wystawił sztukę pt American Dream (na podstawie scenariusza Pani Ewy Owerczuk). Swobodna gra gimnazjalistów była urzekająca. Prześmiewczą historię o marzeniach, które mogą się spełnić, ale jednocześnie otwierają tysiące pokus dla młodych ludzi w urzekający sposób przedstawili Weronika Pieklak, Natalia Grząba, Julia Pałka, Weronika Legomska, Miłosz Bubel, Kacper Waksmański (Teatr 11) oraz Weronika Mazur, Wiktoria Łuczkiewicz, Ola Komur, Maja Wylężek i Patryk Hajniak (Teatr Omnis). Nasi gimnazjaliści poradzili sobie naprawdę znakomicie.


Zobacz zdjęcia

W drugiej części wieczoru komedię Jana Drdy pt Igraszki z diabłem zaprezentowali uczniowie klas II liceum, czyli Warsztaty Teatralne Roździenia. Było to przedstawienie dyplomowe i było to przedstawienie jak najbardziej udane. Zabawne przygody weterana wojennego Marcina Kabata ( w tej roli znakomity Oskar Łucki), który ratując od ognia piekielnego dwie młode panny (Disperanda w tej roli Wiktoria Rubik oraz Kasia, którą zagrała Ada Czapla) sam zostaje usidlony przez jedną z owych panien. Jednocześnie ratuje też od potępienia dwóch zbójów (Michał Słomak, jako Sarka Farka i Konrad Jachtoma, jako jego brat Farka-Sarka )oraz samolubnego pustelnika, czyli Ojca Scholastyka (Ola Jałowiecka) zadając im, za zgodą niebios, inną pokutę.

W sztuce zaprezentowali się również Nadia Rzętała, Ola Kabalak i Karolina Łazaj, jako wiejskie diabły (Karborund, Omnimor i Alpuch). Diabelskie stadko uzupełniły Kasia Stanek, jako Belial, Kamila Hołda, jako Solfernus oraz Kasia Raźnaw roli Belzebuba. W skórę diabła wcieliła się również Klara Obarewicz, która znakomicie zagrała postać Lucjusza, ubierając go w iście diabelski charakter. Skoro diabły to oczywiście też anioł-Teofil, w której to roli z mocą wystąpiła Kasia Widera. Pamiętać trzeba o roli Huberta, czyli Łowczego, którego z wrodzonym sobie wdziękiem zagrał Adam Babicz.


Zobacz zdjęcia


Tekst: mgr Szczepan Dyrka

Content
Content