Skip to main content
32
58

Dni Otwarte

Wersja do wydruku

DNI OTWARTE PEŁNE
TWÓRCZYCH SPOTKAŃ,
NIESAMOWITYCH EMOCJI,
DOBREJ ZABAWY I NAUKI !

26 kwietnia i 6 maja 2017 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Walentego Roździeńskiego w Sosnowcu otworzyło swoje drzwi dla wszystkich uczniów gimnazjum. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości w auli szkolnej przez Dyrektora szkoły mgr. Zbigniewa Cecota. Następnie przewodnicząca Samorządu Szkolnego Nadia Rzętała uczennica klasy II A w ciepłych słowach powitała przybyłych i zaprosiła do zwiedzania szkoły.

Uczniowie zapoznali się z multimedialną prezentacją o szkole opracowaną
przez Panią mgr Katarzynę Jakubczyk, w której, oprócz historii szkoły, przedstawiono nowe kierunki kształcenia.

Po prezentacji, którą prowadził Pan mgr Szczepan Dyrka, uczniowie z klas: IIIBG- Grzegorz Guzera, IA- Mateusz Klimaszewski, Damian Pędziwiatr, Kacper Bilski, Julia Masłowska, Patryk Kocot, Grzegorz Pawłowski, Jakub Musiałek i IB – Ola Dudała, Ignacy Świrk oraz uczniowie klasy 2AG (grupa Pani mgr Agnieszki Kryczek), przygotowali „ Denglisch Day” pod kierunkiem Pań: mgr Agnieszki Kryczek oraz mgr Magdaleny Nowak, który był adresowany głównie do uczniów uczących się języka angielskiego i niemieckiego.

Ponadto goście mieli okazję obejrzeć bajki w języku niemieckim: „ Schneewitchen” oraz bajkę „Czerwony Kapturek” po angielsku, obie w wersji współczesnej, na wesoło. Publiczność dobrze bawiła się,słuchając piosenek w języku angielskim.Na pewno wyzwaniem dla uczniów był konkurs językowy dotyczący Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Ich wiedza i umiejętności zostały nagrodzone. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz interesujące książki.

Kolejnym punktem programu był, jak co roku, występ Kabaretu Umowny pod dyrekcją artystyczną Pana mgr. Szczepana Dyrki. Uczniowie: Michał Kuchta, Kamil Konopka, Nadia Rzętała i oczywiście Pan Szczepan Dyrka rozśmieszyli naszych gości dwoma skeczami: „ Śpiąca Królewna”, „ Sąd” oraz piosenką: „ Przez te prace domowe…”

Podczas Dni Otwartych zostały wręczone dyplomy oraz nagrody książkowe za udział w konkursach literacko - językowych, które były przeprowadzone w bieżącym roku szkolnym w związku z realizacją założeń programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Z radością prezentujemy listę zwycięzców oraz wyróżnionych uczniów:

Konkurs na fraszkę o szkole:I miejsce Wiktoria Rodek Gimnazjum nr 6, II miejsce Wiktoria Latusek Gimnazjum nr 16, III miejsce Adam Szajos Gimnazjum nr 16

Konkurs na ilustrację do książki:I miejsce Alicja Dzwonek kl. Ib LO, II miejsce Julia Smaczyńska kl. Ib LO, I miejsce Wiktoria Morawiec kl. III bg, III miejsce Julia Strumińska kl. III bg, III miejsce Monika Widurska kl. III bg, wyróżnienie Sandra Marszałek kl. I b LO, wyróżnienie Martyna Olszewska kl. III bg

Konkurs na plakat promujący czytanie:I miejsce Aleksandra Kot kl. II b LO,II miejsce Katarzyna Stanek kl. II b LO,III miejsce Natalia Pryciuk kl. II b LO

Po części oficjalnej goście w dobrych humorach, pod opieką uczniów liceum z klasy IIA, udali się na zwiedzanie szkoły. Do dyspozycji przybyłych uczniów, a także ich rodziców były wszystkie pracownie przedmiotowe oraz sale do ćwiczeń. Nauczyciele przedmiotów przygotowali bardzo interesujące zajęcia, które wciągały do zabawy nawet najbardziej nieśmiałych. Salę Trzech Stref nauczycielki matematyki zamieniły w „ Lochy Matematyczne”, w pracowni chemicznej, pod czujnym okiem nauczyciela, uczniowie naszej szkoły przeprowadzali ciekawe doświadczenia. Sale językowe: języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, włoskiego kusiły klimatem danego kraju.

Niezwykle atrakcyjne zajęcia miały miejsce w pracowni informatycznej. Wielu uczniów było pod wrażeniem propozycji nowego kierunku kształcenia o profilu e-sportowym.

W innych pracowniach, takich jak: języka polskiego, geografii, biologii, fizyki, historii, WOS-u czy sali gimnastycznej odbywały się również ciekawe zajęcia, w których młodzież chętnie brała udział.

Gwoździem programu było zapewne spotkanie z wicemistrzem świata juniorów w pchnięciu kulą, uczniem klasy maturalnej Szymonem Mazurem. Szymon zaprezentował wszystkie swoje trofea sportowe: medale i puchary ( imponująca ilość) z zawodów sportowych, chętnie odpowiadał na pytania młodszych kolegów pasjonujących się sportem.

Licznie odwiedzili nas, jak co roku, nasi kochani absolwenci. Wspólne zdjęcie roczników klas maturalnych z lat 70, 80, 90 i 2015 połączył „ Roździeń” w jednąwspaniałą rodzinę. Piękne wspomnienia przywołały także prowadzone od roku 1956 kroniki szkolne ze zdjęciami, klasami, relacjami z życia szkoły.

Dni Otwarte za nami! Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do ich zorganizowania oraz pokazania naszego liceum takim, jakim jest, czyli placówką, która może poszczycić się świetną kadrą pedagogiczną, a także wyjątkową, ciepłą atmosferą. „Roździeń” to szkoła,do której wraca się po latach z przyjemnością i sentymentem.

Jesteśmy wdzięczni naszej wspaniałej Młodzieży , Nauczycielom, Pracownikom sekretariatu, Pracownikom obsługi, Pani ze sklepiku. To Wy tworzycie niepowtarzalny klimat w naszej szkole!

Dziękujemy serdecznie Gościom, Uczniom, Rodzicom oraz Absolwentom naszego zacnego „Roździenia” za przybycie i ciepłe słowa.
Zobacz zdjęcia z 1 Dnia Otwartego
Zobacz zdjęcia z 2 Dnia Otwartego
Tekst: mgr Ewa Brachaniec

Content
Content