Skip to main content
32
58

Warsztaty detektywistyczne w Bibliotece Miejskiej Fila nr 1

Wersja do wydruku

Warsztaty detektywistyczne w Bibliotece Miejskiej Fila nr 1W piątek 26 maja w Bibliotece Miejskiej na Środuli odbyło się spotkanie autorskie oraz warsztaty detektywistyczne z Panem Dariuszem Rekoszem, w których udział wzięli uczniowie klas 2a i 3a Gimnazjum nr 11. Opiekunkami podczas spotkania były: Pani Dorota Lichwała oraz Pani Małgorzata Białas.

Podczas zajęć Pan Rekosz nauczył nas wielu ciekawych rzeczy. Jedną z nich było szyfrowanie. Poznaliśmy wiele możliwości na to, w jaki sposób możemy zaszyfrować naszą wiadomość lub odczytać podany przez kogoś szyfr za pomocą specjalnego klucza. Ćwiczyliśmy zapisywanie słów w określonym szyfrze oraz dowiedzieliśmy się, jak możemy utrudnić komuś odczytanie zaszyfrowanej przez nas informacji.

Po zakończeniu warsztatów detektywistycznych uczniowie przeszli do zadawania pytań autorowi. Pan Dariusz Rekosz bardzo chętnie odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania oraz przytaczał zabawne anegdotki ze swojego życia. Autor wypowiadał się na temat swoich książek oraz uchylił nam rąbka tajemnicy dotyczącego drugiej części jego opowiadania pt. „ Pocztówka z Toronto"

Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze nieraz uczestniczyć w równie interesujących spotkaniach autorskich.

Tekst: Patrycja Jagiełło klasa IIIa g

Content
Content