Skip to main content
32
58

Spotkanie autorskie z Panią Ewą Nowak

Wersja do wydruku

Kolejne, niezwykle sympatyczne spotkanie autorskie, tym razem
z Panią Ewą Nowak
„Zawsze pisz tak,
jakbyś pisał dla siebie”


We wtorek 30 maja w Bibliotece Miejskiej na Sielcu odbyło się spotkanie autorskie
z Panią Ewą Nowak, w którym uczestniczyli uczniowie klas: 2a i 3a Gimnazjum nr 11. Opiekunkami w czasie spotkania były: Pani Dorota Lichwała oraz Pani Małgorzata Białas.

Pani Ewa jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, pedagogiem, terapeutką
i publicystką. Bibliotekarka przeprowadziła niezwykle ciekawy wywiad z autorką. Pisarka opowiadała o swojej twórczości, przytaczała opisy różnych sytuacji z własnego życia. Dowiedzieliśmy się również, skąd Pani Nowak czerpie inspiracje. Autorka wypowiedziała jedno zdanie, które wyjątkowo zapadło mi w pamięć i myślę, że jest ono cenną radą dla przyszłych pisarzy:„ Zawsze pisz tak, jakbyś pisał dla siebie.”

Ewa Nowak wspominała o tym, że w jej książkach opisane są problemy oraz poruszane są tematy dotyczące rzeczywistości. To co cechuje jej książki, to możliwość odpowiadania przez czytelnika na pytania postawione w książce we własny sposób. Autorka mówiła o tym, że w jej książkach opisane są problemy, o których, gdyby wiedziała będąc nastolatką, to w życiu byłoby jej o wiele łatwiej i podejmowałaby inne decyzje.

Pani Ewa jest osobą bardzo sympatyczną, szczerą i serdeczną. Bardzo chętnie odpowiadała na zadawane przez uczniów pytania. Autorka nie ukrywała swoich wad i nie bała się mówić otwarcie o dylematach, które dotyczyły każdego z nas.

Myślę, że było to jedno z ciekawszych spotkań autorskich, w których mieliśmy okazję uczestniczyć i mam nadzieję, że nie jest to ostatnie tego typu wydarzenie.

Tekst:Patrycja Jagiełło klasa III a g

Content
Content