Skip to main content
32
58

Roździeń w Radiu Katowice

Wersja do wydruku

Roździeń w Radiu KatowiceNasza szkoła od lat współpracuje z Rozgłośnią Polskiego Radia Katowice.
12 czerwca uczniowie pierwszych klas liceum gościli w radiu za sprawą castingu organizowanego przez dziennikarkę, Panią Sabinę Skałkę, do programu „ Czas na Nas”.

Program jest przygotowywany i prowadzony na żywo przez uczniów liceum, a jego emisja odbywa się w każdy wtorek o godz. 19.00.

Nasi licealiści po raz pierwszy mieli okazję usiąść przy radiowych mikrofonach
i porozmawiać z prowadzącą na różne tematy.

Mamy nadzieję, że któryś z uczniów dostanie się do zespołu i będzie współtwórcą programu.

Słuchajcie wypowiedzi naszych licealistów dzisiaj, 14 czerwca o godz. 19.00 na częstotliwości: 102,2 MHz.


Trzymamy kciuki....

Zobacz zdjęcia
tekst: mgr Ewa Brachaniec


„Próba naszych sił w radiu” - relacja Eli Koper z IBLO


Dnia 12 czerwca 2017r uczniowie klas IA LO oraz IB LO - Dominika Adamkowska, Kacper Bilski, Grzegorz Pawłowski, Michał Ryngier oraz Elżbieta Koper, pod opieką Pani Ewy Brachaniec udali się do Polskiego Radia w Katowicach, aby wziąć udział w małym castingu do audycji „CZAS NA NAS”, która już od wielu lat działa z inicjatywy Pani Sabiny Skałki.

Nasi uczniowie uśmiechnięci, ale stremowani stanęli przed budynkiem Polskiego Radia, aby rozpocząć jedną z największych przygód życia, a mianowicie spróbować swoich sił jako redaktorzy właśnie tej audycji. Już od progu przywitała nas bardzo uśmiechnięta Pani Skałka, z którą zanim weszliśmy do studia nagraniowego, swobodnie rozmawialiśmy na błahe tematy, udało nam się nawet pochwalić naszą wycieczką do Norwegii, co zostało przyjęte przez Panią Sabinę bardzo pozytywnie, a ona opowiedziała nam parę historii ze swoich podróży.

Nieco uspokojeni weszliśmy w końcu do studia, usiedliśmy przed wielkimi mikrofonami i . . . Rozmawialiśmy krótko, ale udało nam się opowiedzieć o tym, jak widzimy swoją rolę w radiu oraz co chcielibyśmy wprowadzić do audycji, aby zachęcić słuchaczy do słuchania naszej grupy co tydzień.

Mimo stresu udało nam się nagrać to, co chcieliśmy, więc wychodziliśmy z radia jeszcze bardziej uśmiechnięci.

Jeśli jesteście ciekawi, jak nam poszło, serdecznie zapraszamy przed odbiorniki w najbliższą środę o godzinie 19.00, aby wysłuchać audycji w Polskim Radiu Katowice z naszym skromnym, gościnnym udziałem.

Content
Content