Skip to main content
32
58

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Roździeniu

Wersja do wydruku

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
w Roździeniu„Nie ma jak w… Roździeniu!”
„Wakacje po polsku”


Pod tymi dwoma hasłami upłynęła uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole.

Po uroczystym rozpoczęciu akademii od wprowadzenia pocztu sztandarowego ZSO nr 1 w Sosnowcu, odśpiewaniu hymnu narodowego, przemówieniach Pana Dyrektora Zbigniewa Cecota, Angeliki Napiórkowskiej z kl. Ia - przewodniczącej szkoły d/s liceum i Pawła Kowalskiego z kl. IIIa przewodniczącego szkoły ds. gimnazjum, wręczeniu świadectw z wyróżnieniem uczniom klas I-III liceum i I -III gimnazjum oraz świadectw pozostałym uczniom klas trzecich gimnazjum, listów gratulacyjnych, podziękowań i statuetek „Przyjaciel Roździenia” Rodzicom, nagród i podziękowań uczniom przyszła kolej na „Wakacje po polsku”, czyli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy Ia liceum oraz Ia gimnazjum.

W wakacyjny nastrój publiczność zgromadzoną w auli wprowadziły uczennice z kl. Ia gimnazjum Natalia Barańczuk, Aleksandra Galas, Julia Iglicka i Weronika Kłęk brawurowo wykonujące piosenkę. Następnie na scenie naszej auli pojawili się uczniowie klasy Ia liceum oraz nasi Drodzy Absolwenci - Kamil Konopka i Michał Kuchta, którzy zaprezentowali kilka humorystycznych scenek przedstawiających typowe zachowania naszych rodaków wypoczywających w górach, nad Bałtykiem, zagranicą i na działce. Humor i sarkazm to dominujące elementy przedstawienia, którego scenariusz stworzyli uczniowie. Na zakończenie zaprezentowano jeszcze pokaz plażowej mody. A na sam koniec uroczystości wystąpił Pan Profesor Szczepan Dyrka z Michałem Kuchtą- tegorocznym absolwentem- w brawurowej parafrazie piosenki Wojciecha Młynarskiego pt. „Nie ma jak w Roździeniu”.

Sądzę, że tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnania absolwentów klas III gimnazjum na długo zapadnie w pamięć wszystkim zgromadzonym w auli osobom.
Jolanta Jelonek
Zobacz zdjęcia

Content
Content