Skip to main content
32
58

Uroczyste ślubowanie

Wersja do wydruku

Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej naszego liceum

Dnia 30 września 2017 r. miało miejsce uroczyste ślubowanie klasy pierwszej naszego liceum, a po nim, jak nakazuje stary średniowieczny obyczaj, otrzęsiny. Jako że wychowawcą klasy pierwszej jest historyk, przeto organizatorzy zdecydowali się na formę średniowiecznego turnieju. Wychowawca (Szczepan Dyrka) – król Szczepan I Ważny musiał wybrać zaufanego rycerza, a ten samodzielnie wykonać zbroję. Później dwórki musiały namalować konterfekt króla, dworzanie stworzyć wiersz na jego cześć, a na koniec zatańczyć ku jego chwale taniec z przyszłości. Wszyscy uczestnicy oraz zgromadzona w auli publiczność świetnie się bawili.

Akademię prowadzili uczniowie klasy IIa LO – Oliwia Wachocz i Patryk Swoboda.
Gościnnie uroczystość uatrakcyjniły swym śpiewem uczennice klasy IIa G – Natalia Barańczuk, Aleksandra Galas, Weronika Kłęk.
Zobacz zdjęcia
Scenariusz i reżyseria – mgr Jolanta Jelonek

Content
Content