Skip to main content
32
58

Teatr-Kabaret UMOWNY Wieczór Starszych Panów

Wersja do wydruku

Już nie Jesienne zamyślenia…Już nie Jesienne zamyślenia…ale Wieczór Starszych Panów rozjaśnił w chłodny wieczór 16 listopada scenę biblioteki na Środuli w Sosnowcu. Zgodnie z tradycją, którą warto kontynuować, tym razem nie wieczorek poetycki a klimat kabaretu literacko-satyrycznego zdominował popołudnie na Środuli. Teatr-Kabaret UMOWNY pod kierunkiem artystycznym nauczyciela z I Liceum Ogólnokształcącego im. Walentego Roździeńskiego profesora Szczepana Dyrki zaprezentował program literacko-satyryczny pt Czy mógłby mnie Pan pokochać…? 45 minutowy program wypełniony pełnymi liryki tekstami i piosenkami z niezapomnianego...niepowtarzalnego Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Dudek bardzo spodobał się zgromadzonej w kameralnej sali bibliotecznej publiczności. Dawała ona wyraz swojej sympatii zarówno podczas występu nagradzając wykonawców brawami lub salwami śmiechu jak i po występie, kiedy to długo rozmawiali z uczniami i absolwentami naszego liceum. Nasi uczniowie wspierani przez swojego opiekuna zaśpiewali legendarne piosenki polskiego przedwojennego kabaretu jak Addio pomidory, Kochankowie dnia, Inwokacją, Jeżeli kochać…, Quoqelicot, Piosenka jest dobra na wszystko czy Kaziu zakochaj się. Wszystko w wykonaniu naszych uczniów oraz ich opiekuna.

Na scenie wystąpili: Nadia Rzętała, Aleksandra Krysińska, Aleksandra Leśniak, Kasia Miszczak, Wiktoria Rubik, Michał Słomak, Michał Kuchta, Kamil Kanapka. Za oprawę muzyczna odpowiadał uczeń klasy Ia LO Alex Zieliński.
Po występie był pamiątkowy dyplom, żółte róże dla wykonawców oraz…oczekiwanie na następne spotkanie.
Zobacz zdjęcia

Content
Content