Skip to main content
32
58

Warsztaty językowe

Wersja do wydruku

Warsztaty językowe
20 listopada już po raz kolejny grupa młodzieży z naszego gimnazjum i liceum uczestniczyła w warsztatach językowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Uczniowie odwiedzili Bibliotekę i Czytelnię Brytyjską British Council, Bibliotekę American Corner oraz Bibliotekę Niemiecką i Mediotekę Języka Niemieckiego pod patronatem Goethe Institut.

W bibliotece British Council uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę z zakresu realioznawstwa dotyczącego geografii, historii, kultury, zbytków i tradycji Wielkiej Brytanii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.W bibliotece Goethe Institut oraz American Corner młodzież zapoznała się ze zbiorami (książki, czasopisma, płyty CD i filmy DVD) oraz ofertą edukacyjną, jak np. możliwością uczestnictwa w zajęciach z native speakerem, czy też możliwością zdawania matury amerykańskiej.

Bardzo ciekawe warsztaty w języku angielskim, prelekcja, film w oryginalnej wersji językowej oraz element współzawodnictwa w układaniu domina językowego, przyczyniły się do tego,iż uczestnicy zajęć w dobrych humorach i z "zastrzykiem" nowej wiedzy powrócili zadowoleni do szkoły.

Zobacz zdjęcia
Organizatorzy:
mgr Magdalena Nowak
mgr Monika Szar

Content
Content