Skip to main content
32
58

Rap z Kamilem Konopką

Wersja do wydruku

Rap z Kamilem Konopką

Rap z Kamilem Konopką

W czwartkowe popołudnie spotkaliśmy się z naszym Kamilem Konopką, tegorocznym absolwentem liceum. Rap znowu zagościł w murach szkoły. To był występ, którego długo nie zapomnimy …. dlaczego? Odpowiedź jest prosta - teksty jakie Kamil wyśpiewał, oczywiście jego autorstwa, nie były obojętne, nawet dla tych słuchaczy, dla których rap, jako gatunek muzyczny nie istnieje.

Pierwszy utwór „ Oddychamy życiem”, to afirmacja życia, …”pomimo trudów i przeszkód cieszysz się z tego, że żyjesz: „…. czasem coś popsuje, czasem coś dobrego zrobię, a życie nas rzuca na głęboką wodę i nie raz napotkamy nie jedną przeszkodę … . Oddychajmy Polską, oddychajmy pięknem, nie zawsze daje radę, ale zawsze z wami będę. Oddychajmy radością, oddychajmy życiem i cieszmy się nim niczym Grubson na Szczycie. …”

W „ Dopingu” Kamil śpiewa: „… życie nie zawsze dobrze się układa, ale powiedzieć że nigdy, to już też lekka przesada: jedna, druga wada, a zalet co nie miara, najważniejsze jest to, żeby każdy się starał…” i zachęca w refrenie: „….. trenuj, trenuj, pracuj, pracuj, trenuj: wiem że to męczące, ale pracuj i nic nie mów, trenuj w każde weekendy i wolne: w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek…”.

Pozostałe zaśpiewane utwory to: Terapia, Super bohater, Młodzież, Autentyczność i na koniec Lekcja Patriotyzmu, razem z uczniami.

Koncert poprowadził przyjaciel Kamila, Michał Kuchta, także ubiegłoroczny absolwent. Zna Kamila doskonale. Zapowiedzi jego utworów to nie tylko dowcip, ale też talent aktorski, którym Michał jest niewątpliwie obdarzony. Przez cały czas prowadzenia spotkania Michał zastanawiał się, ile jest Kamila w Kamilu…, pomagali mu także w tych rozmyślaniach inni uczniowie również zaprzyjaźnieni z Kamilem: Justyna Dziuba – nasza absolwentka, Michał Słomak, Ola Krysińska i Ola Leśniak.

Scenografię przygotowały Sandra Marszałek i Alicja Dzwonek. Pomysł z karykaturą był strzałem w dziesiątkę, zresztą Kamil został nią obdarowany, by nie zapomniał chwil spędzonych z nami.

Nad dźwiękiem czuwał Michał Ryngier, a zdjęciami z koncertu obdarował nas Andrzej Jędrusiak.

Kamilu, dziękujemy za Twój talent, autentyczność i wspólne chwile!!!
Zobacz zdjęcia
Tekst: mgr Ewa Brachaniec

Content
Content