Skip to main content
32
58

Kraków dla konesera

Wersja do wydruku

Kraków dla konesera

22.02.2018r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem programu była sztuka pt. „Arszenik i stare koronki" w reżyserii Krzysztofa Babickiego, wystawiana w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Na samym początku młodzież wraz z opiekunami zwiedziła Dom Józefa Mehoffera - malarza i witrażysty, przedstawiciela Młodej Polski. Muzeum znajduje się w domu artysty, gdzie można podziwiać jego słynne witraże oraz zobaczyć wnętrza mieszkania, które są zachowane w idealnym stanie z oryginalnymi meblami.

Następnym przystankiem był Teatr im. Juliusza Słowackiego. Zwiedzanie jego wnętrz z przewodnikiem, to prawdziwa uczta dla ducha. Uczniowie nie tylko poznali historię teatru, ale mogli też ręcznie opuścić przepiękną kurtynę Siemiradzkiego oraz wejść na scenę.

Później był moment na zwiedzanie Sukiennic. Zanim rozpoczął się spektakl, znalazło się trochę czasu na podziwianie Bazyliki św. Franciszka z Asyżu wraz z polichromią
i witrażami autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Witraż „Bóg Ojciec - Stań się" budzi niebywały zachwyt.

Końcowym akcentem wycieczki był wspomniany już spektakl w Teatrze
im. J. Słowackiego. Uczniowie zasiedli w lożach, zabytkowa kurtyna poszła w górę i nadszedł czas spotkanie ze sztuką, która rozbawiła młodzież do łez.

Tekst:Julia Młynarczyk klasa IIIag

Content
Content