Skip to main content
32
58

Wykłady i warsztaty w Instytucie Informatyki

Wersja do wydruku

Wykłady i warsztaty w Instytucie Informatyki
na Uniwersytecie Śląskim
1 marca uczniowie z klas 2 i 3 liceum w ramach warsztatów z informatyki uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu, które zorganizował Instytut Informatyki na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

Podczas powitania prof. dr hab. inż. Zygmunt Wróbel, dyrektor Instytutu Informatyki (http://ii.us.edu.pl/) przedstawiał kierunki studiów prowadzonych na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach. Pan Dyrektor wspomniał również o badaniach naukowych prowadzonych przez Instytut.

Poznaliśmy ostatnie sukcesy pracowników Instytutu i z pewnością będzie nam miło zobaczyć ich niebawem w telewizji czy usłyszeć w radiu. Już teraz możemy o tych sukcesach przeczytać w aktualnościach na stronach internetowych Instytutu Informatyki UŚ: http://ii.us.edu.pl/student-wynalazca/, http://ii.us.edu.pl/obudowa-monitora-snu-objeta-ochrona/
Poznaliśmy trendy obowiązujące w dziedzinie informatyki i przyczyniające się do jej rozwoju.

Po tym ciekawym wstępie uczestniczyliśmy w wykładzie prowadzonym przez dr Małgorzatę Janik, dr Paweła Janika oraz mgr Michała Pielka pt. „Sterowanie postaciami i obiektami w środowiskach wirtualnych”. Wykład dotyczył prezentacji rozwiązań sprzętowych z zakresu inercyjnego kontrolera ruchu. W trakcie wykładu zobaczyliśmy, że możliwe jest projektowanie i wykorzystanie zaawansowanych technologii bez wysokich nakładów finansowych. Więcej o działalności tego zespołu możecie się dowiedzieć na stronie http://vr.us.edu.pl/

Zaraz po pierwszym wykładzie rozpoczął się drugi – „Tworzenie gier komputerowych” – prowadzili: dr Grzegorz Machnik i mgr Iwona Polak. Podczas tego wykładu przedstawione zostały podstawy tworzenia gier komputerowych w silniku Unreal Engine. Oglądaliśmy przykłady tworzenia postaci i otoczenia oraz fotorealistyczne otoczenie przedstawione na przykładzie skanów. Wykład był prowadzony bardzo przystępnie i z dużym poczuciem humoru :)

Po wykładach udaliśmy się na warsztaty w trzech podgrupach:
– „A co to takiego ten SCRUM?” – prowadzący dr Tomasz Jach;
– „Wprowadzenie do tworzenia gier z narzędziem Unity” – prowadzący mgr inż. Arkadiusz Nowakowski, mgr Łukasz Strąk;
– „ASP.NET Core, czyli web serwisy szybko i przyjemnie” – Grupa .NET
Zobacz zdjęcia

Marzanna Grzeszczuk – nauczyciel informatyki
Ewa Brachaniec - doradca zawodowy

Content
Content