Skip to main content
32
58

Dzień Otwarty!

Wersja do wydruku

Dzień Otwarty!


„To nasz Roździeń – mały świat!
Na następnych kilka lat...
Jeśli wchodzisz, nie bój się!
Krzywda Ci nie stanie się”
Roździennik 2018


25 kwietnia 2018 roku Roździeń otworzył drzwi dla wszystkich gości, którzy zapragnęli zobaczyć naszą szkołę i poczuć klimat codziennego szkolnego dnia.

Jak co roku nauczyciele przygotowali szereg interesujących zajęć z różnych przedmiotów. W pracowniach: biologicznej, chemicznej, fizycznej, uczniowie przeprowadzali ciekawe doświadczenia pod czujnym okiem nauczycieli; na zajęciach z języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego i francuskiego poznawali klimat danego kraju; na sali gimnastycznej i boisku szkolnym przyglądali się rozgrywkom sportowym, które wraz z uczniami Roździenia przygotowały nauczycielki wychowania fizycznego. Ćwiczenia z języka polskiego czy z matematyki zainteresowały gimnazjalistów poszukujących kierunków humanistycznych i ścisłych, a zajęcia z informatyki pokazały, że można w ciekawy sposób spędzić czas przy komputerze poznając tajniki programowania w C# i Pythonie :). A dla zainteresowanych projektowaniem grafiki też znalazło się miejsce.

Gimnazjaliści klas trzecich zainteresowali się także warsztatami teatralnymi, filmowymi, dziennikarskimi oraz zajęciami sportowymi, bo wiadomo nie od dzisiaj, że nasza szkoła co roku osiąga bardzo wysokie wyniki w różnych dyscyplinach sportowych. Rodzice przybyłych uczniów rozmawiali ze specjalistami pracującymi w szkole, to jest z psychologiem szkolnym i doradcą zawodowym.

Szkolny klimat podkreślały prace uczniów wykonane na zajęciach technicznych i artystycznych. Prace ozdobiły nie tylko korytarze i pracownie przedmiotowe, ale również bibliotekę szkolną, gdzie można było zapoznać się z bibliotecznymi zbiorami.

Dużą popularnością jak zawsze cieszył się kącik z kronikami szkolnymi, które skrywają wszystkie historyczne wydarzenia z życia szkoły od ponad 69 -ciu lat.

Zawsze w tym dniu licznie odwiedzają nas nasi kochani absolwenci, którzy z sentymentem wspominają lata spędzone w Roździeniu i tym razem nie zawiedli!

Szkolne przyjaźnie trwają do dzisiaj a wspomnienia z każdym następnym rokiem ożywają na nowo.

Dzień Otwarty za nami. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania.

Jesteśmy wdzięczni naszej wspaniałej Młodzieży, Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom sekretariatu, Pracownikom obsługi, Pani ze sklepiku!

To Wy tworzycie niepowtarzalny klimat naszej szkoły.

„ Roździeń” to szkoła do której wraca się po latach z przyjemnością i z sentymentem. To szkoła tolerancyjna i przyjazna ludziom spełniającym się w swojej pasji lub jej szukających.

Dziękujemy serdecznie Gościom, Uczniom, Rodzicom oraz Absolwentom za przybycie i ciepłe słowa.

Zobacz zdjęcia
Tekst: mgr Ewa Brachaniec

Content
Content