Skip to main content
32
58

Gala

Wersja do wydruku

GalaW czwartek 26.04.2018 w sali koncertowej Energetycznego Centrum Kultury w Sosnowcu pożegnaliśmy klasy trzecie. Uroczysta gala po raz pierwszy odbyła się poza budynkiem naszego Roździenia, w tym roku, bowiem z okazji 70-lecia szkoły postanowiliśmy zrobić to zupełnie inaczej. I tak też się stało...


Uroczysta gala rozpoczęła się od tradycyjnego przekazania sztandaru szkoły, a następnie na scenę wszedł Pan dyrektor Zbigniew Cecot. W sympatyczny sposób wspomniał tych uczniów z klas III, którzy w największym stopniu angażowali się w życie szkoły i odnosili największe sukcesy. Z cała pewnością wielu z nich byli mile zaskoczeni słysząc swoje nazwiska i imiona...ale bądźmy szczerzy – należało im się jak najbardziej.


Sukcesy w sporcie...niezapomniane występy na scenie...to tylko niektóre osiągnięcia naszych absolwentów. Następnie na scenę wkroczyli wychowawcy klas III Pani Dominika Śmidowicz oraz Pani Katarzyna Czajęcka oraz zapraszający ich wychowankowie Wiktoria Rubik, Nadia Rzętała, Katarzyna Miszczak, Nicole Deneka. I zaczął się czas płaczu...szlochu...przerywany fragmentami niezwykle wzruszających przemówień i podziękowań ze strony wychowanków.

Wręczenie nagród za najlepsze wyniki w nauce

Aleksandra Galas klasa IIIag

Weronika Pieklak klasa IIIag


Również wychowawcy nie kryli łez wzruszenia. Jeszcze przemówienie samorządu szkolnego, czyli wystąpienie Angeliki Napiórkowskiej i Damiana Pędziwiatra i sztandar wyprowadzono. Zaczęła się część II gali. Ta część uroczystości, czyli wręczania nagród za świadectwo z paskiem...osiągnięcia sportowe...teatralne...czy zaangażowanie się w życie szkoły przerywana piosenkami w wykonaniu m.in. uczennic klas gimnazjalnych Weroniki Pieklak i Aleksandry Galas, które uświetniły galę swoimi występami.


Ostatnim akordem uroczystości były podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców, które wręczał Pan dyrektor w towarzystwie wychowawców. A w końcu przyszedł czas na tradycyjnie przyznawaną statuetkę Przyjaciel Roździenia. Z rąk Pana dyrektora odebrała ja w tym roku Pani Martyna Rzętała. I to był koniec....prawie....jeszcze tylko piosenka Pamiętajcie o Roździeniu...w wzruszającym wykonaniu profesora Szczepana Dyrki i zaczął się kolejny festiwal wzruszeń...łez...A tutaj jeszcze matura.... :)


Galę poprowadzili – i to z wielka swadą - uczniowie klasy II a LO – Dominika Adamkowska, Oliwia Wachocz, Patryk Swoboda oraz Kacper Bilski

kciuki… powodzenia na maturze!

Zobacz zdjęcia

Content
Content